1.Arge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi

Ar-ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, Ar-Ge Merkezleri, Üniversiteler, Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmayı, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

İki gün süren organizasyonda sergi alanı yanında farklı başlıklarda düzenlenen oturumlarda, konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum yetkilileri ziyaretçilerle bir araya gelmektedir.

29-30 Kasım 2016 tarihlerinde, birincisi İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen organizasyon kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinden, Üniversiteler, Teknopark ve Ar-ge Merkezleri’nden 180 inovatif proje sergilenmiştir. 1. Arge ve Inovasyon Zirve ve Sergisi’ne, Araştırma Merkezleri, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, yatırımcı grupları başta olmak üzere 500 üzerinde kurum ve kuruluştan 5.000’in üzerinde temsilci katılım göstermiştir. 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde 10.000’i aşkın katılımcı hedefiyle gerçekleşecek ikinci buluşma, ülkemizin gelişim ve kalkınmasına güçlü katkılar sağlayacak bir yaklaşımla tasarlanmıştır.