Buluş Sahibi: Prof. Dr. İbrahim Tekeoğlu
Tel: 0264 346 0202
Email: fsmh@adaptto.net
Teknik Alan
Bu buluş, bel ve omurga ağrılarının giderilmesi ve korunması için çözüm olarak geliştirilen masaj ve traksiyon aleti ile ilgilidir.
Önceki Teknik
Günümüzde bel ağrılı hastalarda kullanılan benzer tedavi yöntemlerinde yerçekiminden faydalanılamamakta, yatar pozisyonda veya baş aşağı eğimli olan masalar kullanılmaktadır. Hasta göğüs ve bel altından korselerle bağlanarak çekilmektedir. Bu hiç de estetik olmayan uygulamalar fizik tedavi merkezlerinde ve terapistler gözetiminde yapılmaktadır. Dolayısı ile hastanın ilgili merkeze gitmesi ve tedavi sürecini orada geçirmesi gerekmektedir. Buluşumuz ile hasta kendi başına tedavisini yapma imkanı bulur. Tedaviyi iş yeri ya da evi gibi istediği yerde kolayca uygulama şansı yakalar.
Yenilikçi ve Özgün Yönü
Buluş doğal yer çekimi etkisi kullanma prensibi ile çalıştığından dolayı herhangi bir teknisyen ya da uzman gözetimi olmadan herhangi bir birey tarafından rahatlıkla günlük yaşam içerisinde bel ve sırt ağrısını gidermeye yardımcı olarak kullanılabilmektedir.
Buluşumuz ile hasta kendi başına tedavisini yapma imkanı bulur. Tedaviyi iş yeri ya da evi gibi istediği yerde kolayca uygulama şansı yakalar.